Szeroka oferta gabinetu kosmetycznego może przysporzyć jego właścicielom spore dochody. Jednym z podstawowych zabiegów w większości gabinetów jest manicure. Dodatkowo warto zaproponować klientom także pedicure. Ale niezbędnym elementem wyposażenia w tym przypadku jest wanna do pedicure.

Zabiegi pielęgnacyjne i kosmetyczne na stopach muszą zostać poprzedzone zabiegi przygotowującymi. Ich wykonanie umożliwia właśnie wanna do pedicure. Kąpiel w niej zmiękcza naskórek na stopach, dodatkowo zmiękczona zostaje także płytka paznokciowa. Dalsze zabiegi przebiegają więc o wiele sprawniej. Podczas kąpieli stopy mogą zostać poddane zabiegom wstępnym, do których zaliczany jest między innymi hydromasaż. W czasie kąpieli stóp do wanny mogą zostać dodane kosmetyki do ich pielęgnacji.

Wybór wanien do pedicure jest na rynku bardzo duży. Wybierając wannę należy się kierować przede wszystkim komfortem klientów. W związku z tym dobrym wyborem jest zakup wanny umieszczonej na stojaku. Regulowana wysokość zapewnia klientom komfort, a osobie wykonującej zabieg wygodną pracę. Dzięki stojakowi wannę można bowiem ustawić na takiej wysokości, która będzie najbardziej odpowiednia dla danego klienta. Jeżeli dysponujemy sporym budżetem, to możemy zakupić wannę połączoną ze specjalnym fotelem. Taka wanna umożliwi nam wykonywanie zabiegów pedicure na bardzo wysokim poziomie. Cena takiego zestawu jest jednak bardzo wysoka. Jest to powód, dla którego powinni się na nią zdecydować właściciele tych salonów, którzy od pewnego czasu istnieją na rynku i zdobyli grono stałych klientów.

Do wyboru mamy wanny stacjonarne i mobilne. Te pierwsze doskonale nadają się do małych salonów, których pomieszczenia muszą być podzielone na strefy do wykonywania różnych zabiegów kosmetycznych. Oczywiście, wanna ta musi zostać podłączona do sieci wodociągowej i kanalizacyjnej, gdyż nie ma możliwości jej przestawiania. Dobry wybór to wanna samoczyszcząca się. Utrzymanie jej w idealnej czystości wymaga bardzo mało pracy ze strony personelu.

Dodaj komentarz