Zabiegi wykonywane w klinikach medycyny estetycznej cieszą się bardzo dużą popularnością. Nic więc dziwnego, że wiele osób posiadających wykształcenie medyczne decyduje się na własną działalność i otworzenie kliniki medycyny estetycznej. Klinika przyniesie jednak dochody na wysokim poziomie tylko, jeśli w jej ofercie znajdą się dobrze dobrane zabiegi. Jakie zabiegi powinny się w niej znaleźć?

Powiększanie piersi

To jeden z najbardziej podstawowych zabiegów, którego nie może zabraknąć w żadnej klinice medycyny estetycznej. Zyskamy szerokie grono klientek pod warunkiem, że zabieg powiększania piersi będzie wykonywany w klinice różnymi metodami. Obecnie piersi mogą zostać powiększone za pomocą przeszczepu tkanki tłuszczowej oraz za pomocą implantów. Zdecydowanie więcej kobiet decyduje się na metodę pierwszą, dlatego powinna się ona znaleźć w ofercie kliniki.

Korekta nosa

To także stosunkowo często wykonywany zabieg w klinikach medycyny estetycznej. Klinika, która chce mieć dużo klientów musi oferować zabiegi polegające na zmianie kształtu nosa. Są to zabiegi, które są wykonywane u kobiet i mężczyzn. Dlatego klinika, która zabiegi zmiany kształtu nosa ma w swojej ofercie może liczyć na spore zainteresowanie.

Blefaroplastyka powiek

To zabieg chirurgiczny, który przeprowadza się u kobiet po pięćdziesiątym roku życia. Zabieg ten polega na podniesieniu opadających powiek, które dodają kobiecie lat i sprawiają, że jej twarz wygląda na ciągle zmęczoną. Zabieg ten może zostać wykonany również u mężczyzn z podobnym problemem. Zabieg blearoplastyki kobiet jest jednym z częściej wykonywanych rodzajów zabiegów w klinikach medycyny estetycznej.

Dobra klinika medycyny estetycznej powinna mieć w ofercie szereg różnych zabiegów, nie tylko te wymagające interwencji chirurga plastycznego. Coraz częściej w ofercie znaleźć można zabiegi osoczem bogatopłytkowym, zabiegi laserowe oraz z zakresu ginekologii estetycznej. Te zabiegi nowo otwarta klinika, która chce mieć dużo klientów powinna mieć również w ofercie.

Dodaj komentarz