Kredyt na samochód nowy i używany

Zakup samochodu to nie lada wydatek – nic więc dziwnego, że wiele osób decyduje się w tym przypadku na kredyt samochodowy, który pozwala zrealizować motoryzacyjne plany.

Kredyt samochodowy można przeznaczyć zarówno na zakup samochodu nowego, jak i używanego, również sprowadzonego z zagranicy.

Jakie samochody można kupować na kredyt?

Często można spotkać się ze stwierdzeniem, że kredyt samochodowy jest przeznaczony wyłącznie na zakup nowego pojazdu, zakupionego w autoryzowanym salonie samochodowym, który współpracuje z bankiem.

Rzeczywistość weryfikuje jednak to stwierdzenie z korzyścią dla potencjalnych inwestorów – kredyt samochodowy można uzyskać na zakup samochodu nowego, używanego, zakupionego w autoryzowanym salonie, u dealera lub komisie – zarówno osobowe, jak i ciężarowe. Co ważniejsze, oferta kredytowa uwzględnia także auta sprowadzane z zagranicy.

Należy jednak pamiętać, że pozyskane w ramach kredytu samochodowego środki należy przeznaczyć na zakup konkretnego pojazdu, wskazanego podczas załatwiania formalności w banku.

Kwota kredytu może pokrywać pełną wartość kupowanego samochodu – zasadniczo nie ma konieczności posiadania wkładu własnego przez kredytobiorcę. Jedynym wyjątkiem w tym przypadku jest spłata zobowiązania w tzw. ratach balonowych, płatnych raz w roku – w tej sytuacji kredytobiorca musi uregulować 25% wartości pojazdu, a pozostałą część ww trzech rocznych ratach. Pierwsza wpłata, czyli wspomniane 25% wartości auta, stanowi jednocześnie wkład własny kredytobiorcy.

Więcej na https://www.santanderconsumer.pl/kredyty-samochodowe/

Kredyt samochodowy dla osób indywidualnych i firm

Kredyt samochodowy można przeznaczyć na zakup pojazdu osobowego, jak również ciężarowego, a co za tym idzie, z oferty mogą skorzystać zarówno osoby fizyczne, jak i właściciele firm. Zabezpieczeniem kredytu samochodowego jest przede wszystkim przewłaszczenie pojazdu w formie karty pojazdu w depozycie lub wpisu banku w dowód rejestracyjny, konieczne jest także wykazanie zdolności kredytowej osoby ubiegającej się o kredyt samochodowy lub skorzystanie z alternatywy, jaką jest wskazanie współkredytobiorcy.

Dodaj komentarz