Jakie największe korzyści daje motywowanie pracowników?

Czasy, w których uważano, że motywowanie pracowników to mało istotna moda, która przywędrowało do nas z zachodu Europy, przeszły już do historii. Dziś jest to ważny czynnik mający wpływ na rozwój firmy i zacieśnianie więzów między jej personelem. Jakie są zatem jego największe zalety.

Podkreślenie roli pracy jednostki

Pracownicy lubią wiedzieć, że ich praca jest ważna i nie ma wcale znaczenia to, czy właśnie opracowują strategię firmy w przyszłości, czy też obsługują klientów. Lubią być upewniani, że ich praca ma znaczenie i że są doceniani przez kierownictwo. Dzięki odpowiednio dopasowanym narzędziom motywacyjnym czują się pewniej na stanowisku pracy, chętniej myślą o przyszłości w konkretnej firmie i rzadziej zastanawiają się nad innymi ścieżkami kariery.

Wydobywanie potencjału

Motywowanie pracowników może odbywać się na wiele sposobów i już od dawna wiadomo, że wysokie wynagrodzenie jest tylko jednym z nich. Nagrodą za dotychczasową pracę i zachętą do bardziej intensywnej pracy w przyszłości może być też finansowanie im różnego rodzaju kursów i szkoleń. Niektórzy pracodawcy boją się tego rodzaju działań i argumentują, że wiąże się to z ryzykiem szkolenia kadr dla konkurentów. Nie można jednak nie zgodzić się z tym, że właśnie dzięki finansowanym przez firmę szkoleniom pracownicy nabierają nowych umiejętności i doskonalą te, które ich wyróżniają. Jeśli są zadowoleni ze swojego pracodawcy, właśnie on będzie czerpał korzyści z plonów kursów i szkoleń.

Uczenie odpoczywania

Dzięki różnym formom motywowania pracowników, pracodawca ma pewność, że będzie w stanie zapewnić im doskonałe warunki nie tylko w miejscu pracy, ale również poza nim. Dodatkowe środki finansowe, bony podarunkowe i karty przedpłacone uczą wypoczywania, pozwalają na aktywne spędzanie czasu i rozwijanie pasji. Ułatwiają bycie szczęśliwymi ludźmi, a szczęśliwi ludzie są automatycznie bardziej zadowolonymi pracownikami chętniej angażującymi się w kolejne projekty nawet, jeśli te wymagają dużego zaangażowania z ich strony.

Dodaj komentarz