Edukacja i medycyna

Dla popularyzacji wiedzy o medycynie i celem korzystania z doskonale wykształconych kadr stworzono program współpracy między projektem „Nauka ratuje życie” a ośrodkami edukacyjnymi w Polsce.

W ramach tej współpracy powstał między innymi inkubator

Został on stworzony wraz z Uniwersytetem Warszawskim. Inkubator z definicji ma tworzyć dla młodych studentów i początkujących naukowców przestrzeń, w której będą mogli swobodnie urzeczywistniać swoje pomysły oraz koncepcje naukowe. W ramach tej przestrzeni powstał też nowatorski projekt programu BioMedAcademy. Jego nadrzędnym celem jest stworzenie przestrzeni do rozwoju pomysłów z zakresu biotechnologii, farmacji, medycyny i bioinformatyki. Chodzi o to, żeby absolwenci mogli w swobodny sposób, korzystając z najlepszych technologii oraz systemów, móc realizować siebie i swoje pasje. Z udogodnień, które oferuje projekt, mogą skorzystać wszyscy studenci, a jego priorytetem jest zagwarantowanie wsparcia dla nich. Sam pomysł spotkał się z błyskawicznym odzewem i tylko w edycji z roku 2017/2018 chęć uczestnictwa wyraziło ponad sto czterdzieści osób. Ostatecznie dwudziestu uczestników wzięło udział w osiemdziesięciu czterech godzinach zajęć przez siedem tygodni. Całość projektu była prowadzona przez dwudziestu sześciu prowadzących.

Całość szkolenia kończy się certyfikatem oraz możliwością skorzystania z projektu Skillsbox

Są to pojedyncze szkolenia z konkretnych zagadnień, na które mogą zapisać się wszyscy studenci. Jednocześnie podpisano porozumienie z jedną z największych, a jednocześnie najbardziej innowacyjnych firm farmaceutycznych – Roche Polska. Dzięki tej umowie na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi realizowane będą wspólne projekty naukowo – badawcze, które są z korzyścią, zarówno dla placówki badawczej, jak i też firmy. Partnerstwo prywatno – publiczne, ma tutaj poszerzyć możliwości uniwersytetu, a jednocześnie zagwarantować Roche Polska, możliwość korzystania z wiedzy najzdolniejszych i najambitniejszych studentów. Ci ostatni mają natomiast szanse, na wykazanie się i realizacje indywidualnych pomysłów.

By admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *