Jaką pożyczkę z banku mogą dostać przedsiębiorcy?

Zdaniem wielu z nas pożyczka i kredyt to jeden i ten sam instrument finansowy oferowany przez banki. W rzeczywistości są to dwa zupełnie od siebie różne produkty. Na pewno bankowe pożyczki dla firm nie należą do produktów wyjątkowo znanych. Warto więc przyjrzeć im się trochę bliżej i porównać z najbardziej popularnymi rodzajami kredytów dla firm.

Cechy, które charakteryzują bankową pożyczkę dla firm

Zdobycie dodatkowych środków na działalność biznesową to dla wielu firm kwestia dalszej obecności na rynku. Cechą charakterystyczną bankowej pożyczki dla firm jest między innymi to, że uzyskane w jej ramach środki finansowe mogą zostać przeznaczone na dowolny cel. W przypadku pożyczki maksymalna kwota, którą niektóre banki skłonne są pożyczyć swoim klientom to 200 000 złotych. Oczywiście ostateczna decyzja o tym, jak kwota będzie mogła zostać pożyczona zostanie podjęta po ocenie zdolności kredytowej. Maksymalny okres, na który można wziąć pożyczkę to 7 lat. Plusem pożyczki na maksymalną kwotę 200 000 złotych jest to, że bank, który jej udziela nie żąda od klienta jej zabezpieczenia. Wniosek o udzielenie pożyczki klienci mogą przez internet. To najszybsza droga do uzyskania pożyczki. Wstępną decyzję kredytową bank podejmuje wyjątkowo szybko; gdy wniosek zostanie zaakceptowany, na koncie pożyczkobiorcy pieniądze znajdą się po upływie mniej więcej kwadransa. Są klienci, którzy preferują osobisty kontakt z pracownikiem banku. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby osoby te złożyły wniosek o pożyczkę osobiście w oddziale banku.

Kredyty dla przedsiębiorców

Kredyty dla firm cieszą się o wiele większym zainteresowaniem niż pożyczki. W ofercie banków jest przynajmniej kilka bardzo różnych rodzajów kredytów przygotowanych specjalnie dla przedsiębiorców. Szczególnym zainteresowaniem cieszą się kredyty obrotowe. To produkty, które dostępne są w w ofercie większości banków, które działają na terenie naszego kraju. Tylko niektóre z nich zdecydowały się na udzielanie kredytów inwestycyjnych firmom, które na rynku obecne są od niedawna. Zdecydowana większość banków nie decyduje się na przyznanie kredytu inwestycyjnego firmom, które są na rynku obecne krócej niż rok. Innym rodzajem bankowego kredytu również przeznaczonego dla firm, które są już od pewnego czasu obecne na rynku jest kredyt obrotowy. Jest to kredyt, z którego środki mogą zostać wykorzystane na sfinansowanie bieżących wydatków. Środki z kredytu obrotowego przedsiębiorca może przeznaczyć na wypłatę wynagrodzenia pracownikom, spłatę posiadanego w innych bankach długu czy na uregulowanie płatności dostawcom.

Dodatkowe informacje znajdziesz pod adresem https://www.mbank.pl/firmy/kredyty/biezace-zarzadzaniem-firma/pozyczka-dla-firm/

Dodaj komentarz