Leasing samochodu - tych błędów unikaj

Leasing samochodu to rozwiązanie nie tylko atrakcyjne, ale i dość popularne. Nic więc dziwnego, że często korzystają z niego firmy różnej wielkości. Przeważnie można odnieść wrażenie, że jest to też rozwiązanie dość nieskomplikowane. Niestety, nie oznacza to wcale, że podczas podpisywania umowy leasingowej nie można popełnić błędów. Na które z nich należy więc zwracać szczególną uwagę?

Po pierwsze – zakup nieodpowiedniego samochodu

Może się wydawać, że osoba, która decyduje się na leasing, wie, jaki pojazd jest jej potrzebny, a tym samym nie jest w stanie popełnić błędu podczas jego wyboru. Niestety, okazuje się, że nie zawsze tak jest. Okazuje się przy tym, że winne nie jest wcale nienajlepsze rozeznanie w tym, co może nam zaoferować rynek, ale przede wszystkim – chęć skorzystania z maksymalnie opłacalnej oferty. Potrzeba zgromadzenia jak największej liczby zniżek niejednokrotnie sprawia, że w centrum zainteresowania leasingobiorcy zaczynają znajdować się pojazdy, które wcale nie są potrzebne jego firmie. Niestety, często refleksja ta pojawia się w momencie, w którym trudno o korektę.

Po drugie – niewłaściwy partner

Poszukiwanie taniej oferty często sprawia też, że rozpatrywane są firmy, które w ogóle nie powinny być brane pod uwagę. Wielu potencjalnych leasingobiorców zapomina o sprawdzeniu nowego partnera. Często nie ma też mowy o wybadaniu, jakie nastawienie do niego mają dawni klienci. Bywa, że nawet taki wybór jest trafny. Znacznie częściej jednak kończy się związaniem się umową z firmą niezbyt wiarygodną, która składa szumne deklaracje, nie radzi sobie jednak najlepiej z wywiązywania się z nich.

Po trzecie – brak analizy ofert

Ignorowanie sugestii podmiotów, które są zainteresowane leasingiem i chętnie z niego korzystają to poważny błąd. Okazuje się jednak, że równie niebezpieczne bywa bazowanie jedynie na nich. Oferta atrakcyjna dla jednej firmy wcale nie musi być tak samo kusząca dla innej. Przed podpisaniem umowy dobrze jest więc dokonać jej rzetelnej analizy. Potem będzie już za późno.

Dodaj komentarz