Oblicz swoją składkę OC i poznaj zasady działania ubezpieczyciela

Czy zastanawiałeś się kiedyś, na jakiej podstawie płacisz składkę o danej wysokości? Dlaczego ty musisz zapłacić więcej niż twój szwagier z innego miejsca Polski? Oblicz składkę OC samodzielnie, a zrozumiesz jakie czynniki, wpływają na jej wysokość.

[Firmy prywatne]

Aby zrozumieć zasadę działania ubezpieczenia, musimy zdać sobie sprawę z faktu, że towarzystwa ubezpieczeniowe, to po prostu prywatne firmy, które nastawione są przede wszystkim na uzyskanie zysku. Ten zysk osiągają poprzez podpisywanie z nami umów na dane ubezpieczenie. Jeśli przez rok, nie spowodujemy żadnego wypadku, cała kwota zostaje w kieszeni towarzystwa ubezpieczeniowego jako jego zysk. Jeżeli jednak spowodujemy wypadek i tym samym ubezpieczyciel będzie zmuszony do wypłacenia odszkodowania osobie przez nas poszkodowanej, to najpewniej zostaniemy zaliczeni do strat danego towarzystwa ubezpieczeniowego. Oznacza to, że każdy ubezpieczyciel, podpisując z nami umowę, musi jasno określić, jak dużym jesteśmy zagrożeniem dla jego zysków.

[Obliczenia]

W sensie praktycznym żadne towarzystwo ubezpieczeniowe nie ma nigdy pewności co do tego, czy spowodujemy wypadek samochodowy, czy też nie. Jedyne co może zrobić, to określenie pewnego prawdopodobieństwa zaistnienia danego zdarzenia. Im to prawdopodobieństwo jest wyższe, tym właśnie wyższa będzie nasza składka. W ten sposób ubezpieczyciel chroni się przed konsekwencjami naszego postępowania na drodze. Na swoje potrzeby wszystkie towarzystwa ubezpieczeniowe opracowują zatem odpowiednie zestawienia, które pokazują im jaka grupa ludzi jest w strefie ryzyka, a którą należy uznać za stosunkowo bezpieczną. I tak z punktu towarzystwa ubezpieczeniowego najbardziej ryzykowne jest zawieranie umów z osobami młodymi, które dopiero od niedawna mają prawo jazdy i jednocześnie poruszają się po drogach stosunkowo szybkimi samochodami. Statystycznie bowiem, właśnie tacy kierowcy powodują największa ilość wypadków drogowych i to ich udziałem są wypadki, które mają największe konsekwencje dla osób poszkodowanych.

Dowiedz się więcej na https://kalkulator.mtu24.pl/motor/ikdirmtu24pl/vehicle

By admin

Dodaj komentarz