Polisa AC: dobrowolne, ale godne uwagi ubezpieczenie dla kierowców

Na terenie naszego kraju działa wiele firm ubezpieczeniowych. Wśród nich praktycznie wszystkie oferują swoim klientom ubezpieczenia komunikacyjne.

W ofercie znaleźć można nie tylko obowiązkową polisę OC, ale również dobrowolne ubezpieczenie AC, na którego wykupienie decyduje się wielu posiadaczy aut. Bez wątpienia AC jest ubezpieczeniem zasługującym na uwagę. Jego posiadanie sprawia, że auto objęte jest naprawdę szeroką ochroną. Zobaczmy, w jakich sytuacjach AC się przydaje.

Przed czym chroni nas AC?

Jest to polisa, która zapewnia ochronę na wypadek uszkodzenia samochodu przez nas samych, osoby trzecie, ale również czynniki atmosferyczne. Pojazd objęty jest także ochroną przed kradzieżą (zarówno całego auta, jak i jego elementów). Kiedy możemy starać się o odszkodowanie? Na przykład wówczas, gdy padający grad zniszczy nasz samochód. W efekcie nie musimy się martwić za co przeprowadzimy naprawdę.

Kiedy polisa jednak nie zadziała?

W przypadku każdego ubezpieczenia stosowane są tak zwane wyłączenia. Są to precyzyjnie określone sytuacje, w których ochrona ubezpieczeniowa niestety nie działa. Podobnie jest w przypadku ubezpieczenia AC. Jeśli chodzi o kradzież samochodu bądź jego elementów, to polisa nie działa wówczas, gdy doszło do niej z powodu lekkomyślnego postępowania właściciela auta. Kiedy okaże się, że w samochodzie zostawiliśmy kluczyki, nie mamy co liczyć na ubezpieczenie. Dokładnie tak samo jest wówczas, gdy uszkodzenia samochodu powstały wtedy, kiedy prowadziliśmy auto pod wpływem alkoholu. Wszystkie uszkodzenia wynikające z eksploatacji auta, a także ewentualnych wad fabrycznych również nie są objęte ochroną ubezpieczeniową.

Czy wykupienie AC to dobry pomysł?

Bez wątpienia tak. Polisa zapewnia solidną ochronę. Jej posiadanie to znaczne poszerzenie ochrony wynikającej z obowiązkowego OC.

Ubezpieczenie AC nie kosztuje mało. Zapewnia jednak tak szeroką ochronę, że bez wątpienia warto się na nie zdecydować. Wielu kierowców, którzy zdecydowali się na AC dzisiaj nie żałuje swojej decyzji.

Więcej na https://www.mtu24.pl/ubezpieczenia-komunikacyjne/ac-pelne/

Dodaj komentarz