Jaką przecinarkę do glazury kupić?

Glazura i terakota to od lat najbardziej popularne materiały do wykańczania powierzchni ścian i podłóg. Bez względu na to, czy kafelki będą układane na ścianie, czy na podłodze, muszą zostać ułożone bardzo dokładnie. Od tego, jak zostaną one ułożone zależy bowiem ostateczny efekt. Układanie kafelków wymaga czasem ich docięcia. Stąd też sprzętem, z którego na co dzień korzystają profesjonalni glazurnicy są przecinarki do glazury. Urządzenia te dostępne są na rynku w różnych rodzajach. Jaka przecinarka okaże się najlepsza?

Rodzaje przecinarek dostępne na rynku

Wśród przecinarek do glazury wyróżnić można dwa podstawowe rodzaje. Osoby, które zainteresowane są kupnem przycinarki do glazury do wyboru mają:

  • przecinarki ręczne;
  • przecinarki elektryczne.

Przecinarki do glazury ręczne to najbardziej prosty typ. Są lekkie, można z łatwością przetransportować je w inne miejsce, a do tego są stosunkowo tanie. Ręczne przecinarki do płytek sprawdzają się do ciecia kafelków, których minimalna szerokość wynosi 5 cm. Plusem tych przecinarek jest też to, że podczas prac nie powstaje duża ilość pyłu. Rozwiązania techniczne, które zostały zastosowane w ręcznych przecinarkach (urządzenie robi nacięcie kołem tnącym. Płytka przełamuje się wzdłuż powstałego nacięcia) sprawiają, że obsługa tych przecinarek jest bardzo prosta. Są to więc urządzenia często wykorzystywane przez amatorów. Profesjonalni glazurnicy wybierają przecinarki elektryczne. Są one zdecydowanie bardziej efektywne od przecinarek ręcznych. Wyróżniają się tym, że ich mechanizm tnący jest zamontowany na blacie roboczym. Cięcie nimi płytek jest bardziej komfortowe. Zaletą elektrycznych przecinarek jest też to, że można je wykorzystać do cięcia bardzo modnych wielkoformatowych płytek.

Jaką przecinarkę wybrać?

Do zastosowań domowych wystarczy przecinarka ręczna. Urządzenia te są tanie, wykonując remont własnymi siłami nie ma sensu kupować drogiej przecinarki elektrycznej, która będzie po zakończeniu remontu bezużyteczna. Profesjonalni glazurnicy chętnie wybierają przecinarki do cięcia na mokro.

Więcej na https://www.husqvarnacp.com/pl/maszyny/przecinarki-do-glazury

Dodaj komentarz