Obóz zimowy dla dzieci i młodzieży: czy warto?

Ani się obejrzymy, gdy do naszego kraju zawita zima. Większość biur już więc rozpoczęła sprzedaż oferty zimowej na sezon 2019/2020. Co proponują organizatorzy zimowych kolonii i obozów?

W kraju i zagranicą

W ofercie znajdują się obozy zimowe organizowane na terenie kraju oraz zagranicą. Zdecydowana większość ofert to oczywiście miejscowości górskie. Jeśli chodzi o krajowe wyjazdy na zimowiska, to najlepiej sprzedają się te w Zakopanem oraz w miejscowościach położonych nieopodal Zakopanego. Do popularnych miejscowości w polskich Tatrach należy między innymi Murzasichle i Białka Tatrzańska. Coraz częściej wybierane są inne górskie miejscowości. Na nartach można pojeździć na przykład w Krynicy Górskiej. Czekają tam doskonale przygotowane trasy zjazdowe niemal w centrum miasta oraz ciesząca się ogromną popularnością Jaworzyna Krynicka. Doskonałym miejscem na obóz zimowy jest także Zieleniec. Na ferie chętnie wybieramy także Słowację. Na najmłodszych i trochę starszych turystów czeka w tym kraju mnóstwo różnorodnych atrakcji. Doskonale przygotowane trasy, aquaparki, niższe ceny karnetów niż w krajach alpejskich: to powody, dla których zimowe obozy w tym kraju sprzedają się tak dobrze. Oczywiście w ofercie nie mogło zabraknąć także obozów w krajach alpejskich. Największym zainteresowaniem od lat cieszą się te organizowane w Austrii i we Włoszech. Mniej popularna jest Szwajcaria.

Jaki jest charakter zimowych obozów?

Oczywiście obozy zimowe mają najczęściej charakter wybitnie sportowy. Zdecydowanie najwięcej organizowanych jest obozów narciarskich. W ofercie od dłuższego czasu są nie tylko obozy dla osób, które wybrały narciarstwo zjazdowe, ale także biegowe. Organizowane są także obozy snowboardowe czy łyżwiarskie. Nie brakuje także obozów tematycznych, które pozwalają na rozwijanie pasji i zainteresowań.

Na miejsca zimowych obozów wybierane są takie miejscowości, w których na nartach czy snowboardzie dobrze będą czuć się zarówno osoby początkujące, jak i zaawansowane. Na zimowych obozach nikt nie może się nudzić.

Więcej na https://www.atas.pl/pl/obozyzimowe

Dodaj komentarz