Warto sięgać po orzechy

Orzechy to nieco przerośnięte nasiona roślin, z których wyrastają młode drzewa. Jest to fakt zdecydowanie oczywisty, ale mimo to zupełnie pomijamy jego znaczenie. W przypadku owoców dobrze rozumiemy, że są one bogactwem składników odżywczych, dzięki którym powstać może nowe życie. Orzechy mają dokładnie taką samą funkcję, a mimo to nie traktujemy ich w podobny sposób. A powinniśmy. Orzechy to jedne z najzdrowszych bakalii i powinniśmy po nie sięgać regularnie. Nie warto tylko przesadzać z ich ilością, ponieważ są to dość wysoko kaloryczne bakalie.

Orzechy włoskie

Zdecydowanie najpopularniejsze w Polsce orzechy, które jednak często odstawiamy na bok w celu sięgnięcia po bardziej egzotyczne bakalie. Niepotrzebnie, ponieważ są one niemal idealnie skrojone do potrzeb naszego organizmu. Co w nich znajdziemy? Przede wszystkim nienasycone kwasy tłuszczowe i witaminę E. Ten antyoksydant w połączeniu z nienasyconymi kwasami tłuszczowymi znakomicie oddziałuje na nasz układ krwionośny. Zmniejsza ryzyko takich schorzeń, jak na przykład udar czy zwał.

Orzechy laskowe

Oprócz orzechów włoskich najbardziej popularne w naszym kraju są właśnie orzechy laskowe. Warto po nie sięgać w czasie, kiedy myślimy o poczęciu dziecka. Związane jest to z kwasem foliowym, który jest w nich zawarty. Kwas foliowy wspiera spermatogenezę i chociaż sam w sobie nie ma pozytywnego wpływu na kobiety, jego deficyt może być groźny w czasie ciąży. Dlatego jeśli istnieje ryzyko niedoboru kwasu foliowego, lekarze zalecają jego przyjmowanie w czasie ciąży. Orzechy laskowe to znakomite przygotowanie do tego czasu.

Migdały

Co prawda migdały nie są orzechami, a suszonymi owocami, ale nie zmienia to w niczym faktu, że są dla nas bardzo zdrowe. Zawierają w sobie bardzo wiele śladowych substancji, które w laboratoriach są przetwarzane na różnego rodzaju leki. Jedzenie sporych ilości migdałów może pomóc nam chociażby w czasie przeziębienia, kiedy męczy nas kaszel. Migdały pomogą nam w sposób zdecydowany ograniczyć kasłanie.

Więcej na https://ebakalland.pl/bakalie/orzechy.html

Dodaj komentarz