Co warto wiedzieć o pożyczce na samochód?

Kredyt na zakup samochodu to rozwiązanie, które na pewno warto wziąć pod uwagę. W ofercie banków można znaleźć bez trudu kredyty przeznaczone nie tylko na zakup nowego, ale także używanego samochodu. Co warto o nich wiedzieć?

Atrakcyjne oprocentowanie

Pożyczka na samochód to rozwiązanie, które jest bardzo korzystne. Zabezpieczeniem pożyczki jest w tym przypadku zastaw ustanowiony na kupowanym za pożyczone od banku pieniądze. A to oznacza, że bank może zaproponować bardzo atrakcyjne oprocentowanie. Można dzisiaj znaleźć bez trudu bank, w którym oprocentowanie pożyczek na samochód wynosi od 2,99 % rocznie. Oczywiście mówimy tutaj o oprocentowaniu nominalnym, RRSO (roczna rzeczywista stopa oprocentowania) jest wyższe, ale nie przekracza 15%.

Co oznacza, że zabezpieczeniem pożyczki jest zastaw?

W przypadku zabezpieczenia pożyczki poprzez ustanowienie zastawu, niezbędne jest dokonanie odpowiedniego wpisu do krajowego rejestru zastawów. Informacja o ustanowieniu zastawu pojawi się także w dowodzie rejestracyjnym pojazdu kupionego za pożyczone od banku pieniądze. Jeśli kredytobiorca nie będzie spłacał rat, bank może przejąć samochodów, a następnie wystawić go na sprzedaż. Jest to sposób, który pozwoli bankowi odzyskać pożyczone pieniądze.

Nie tylko zastaw

Zastaw to tylko jeden ze sposób zabezpieczenia pożyczki na samochód. Pożyczka samochodowa może zostać zabezpieczona także przewłaszczeniem. Ten rodzaj zabezpieczenia oznacza, że współwłaścicielem zakupionego samochodu jest bank. Najczęściej 51% samochodu jest własnością kredytobiorcy, a 49% własnością banku. Jeśli kredytobiorca nie spłaca pożyczki, właścicielem całego samochodu staje się bank.

Banków udzielających pożyczek samochodowych jest obecnie bardzo dużo. W większości z nich załatwienie formalności trwa bardzo krótko. Zaletą tych pożyczek jest między innymi wyjątkowo atrakcyjne oprocentowanie. W przypadku braku gotówki na zakup nowego lub używanego samochodu lub innego pojazdu specjalna pożyczka jest rozwiązaniem, które przynajmniej warto wziąć pod uwagę.

Więcej przeczytasz na stronie www.scmultirent.pl

Dodaj komentarz