AC w wersji ograniczonej

Nie ma najmniejszych wątpliwości, że nie licząc ubezpieczeń obligatoryjnych, zdecydowanie najważniejszym rodzajem ubezpieczenia samochodowego jest ubezpieczenie autocasco. Dzięki niemu nigdy nie znajdziemy się w takiej sytuacji, że nasz samochód został zniszczony lub skradziony i nie stać nas na jego naprawę czy zakup nowego pojazdu. Niestety, ubezpieczenia tego typu są zazwyczaj dość drogie, przez co wielu kierowców woli zdecydować się na ryzyko i jeździć bez ochrony. Rozwiązaniem dla takich kierowców jest ubezpieczenie autocasco w wersji ograniczonej, tak zwane mini AC.

Co jest największym problemem?

 Jeżdżący bezpiecznie kierowca zazwyczaj nie boi się o drobne stłuczki. Nawet jeśli zdarzy mu się jakiś drobiazg, bo te chodzą po ludziach, będzie w stanie wyłożyć niewielką kwotę na naprawę jednego elementu blacharki czy na wymianę klosza. Nie jest to wcale taki duży wydatek. Zupełnie inaczej prezentuje się jednak kwestia poważnego uszkodzenia samochodu, a zwłaszcza jego kradzieży lub utraty pojazdu w wypadku jakiejś klęski żywiołowej. Nie ma bowiem znaczenia, jak dobrze prowadzimy samochód, jeśli spadnie na niego podczas jazdy wielka gałąź bądź zostanie zatopiony w garażu w czasie powodzi. Wtedy samochód stracimy całkowicie. Ubezpieczenie AC w wersji mini zostało stworzone właśnie po to, by chronić nas przed takimi wydarzeniami najcięższej kategorii.

Mniejszy zakres, niższe koszty

 Ubezpieczenie AC w wersji mini to ubezpieczenie, które najczęściej jest aktywowane dopiero w momencie, kiedy dochodzi do straty na poziomie wykluczającym naprawę. Dla większości towarzystw ubezpieczeniowych jest to 80% szacunkowej wartości pojazdu. W przypadku kradzieży mówimy oczywiście o utracie 100% wartości. Wtedy ubezpieczenie wypłaci nam należne odszkodowanie równe wartości samochodu. Jest ona oczywiście ustalana w sposób przewidziany w umowie. Wszelkie drobne uszkodzenia, a nawet te poważniejsze, które jednak nie oznaczają całkowitego zniszczenia pojazdu, nie są w żaden sposób chronione przez ubezpieczenie AC w wersji mini.

Szukasz dobrego ubezpieczenia AC? Sprawdź te od https://mtu24.pl/ .

Dodaj komentarz