W jaki sposób przeciąć glazurę?

Glazura jest sprawdzonym przez lata materiałem wykończeniowym. Używana jest jako okładzina ścian w kuchniach i łazienkach. Jest materiałem stosunkowo twardym. Ostatecznym efekt zależy nie tylko od umiejętności osoby montującej glazurę, ale także od narzędzi, z których korzysta.

Narzędzie niezbędne do cięcia płytek ceramicznych

Nie da się ułożyć glazury tak, aby żadna płytka nie musiała zostać docięta do potrzebnych wymiarów. Do precyzyjnego cięcia służą przecinarki do glazury. Pozwalają one na precyzyjne docięcie nie tylko glazury. Sprawdzą się również w przypadku ciecia terakoty i gresu. W sprzedaży dostępne są przecinarki do glazury elektryczne i ręczne. Te drugie to narzędzia, które są bardzo proste w obsłudze. Do tego są to urządzenia mobilnego. Ważą bardzo mało, można je przenieść w dowolne miejsce nie wkładając w to zbyt wiele wysiłku. To, że nie muszą być podłączone do gniazdka elektrycznego w wielu sytuacjach okazuje się ich dodatkowym, ogromnym atutem. W efekcie możliwości ich wykorzystania stają się jeszcze większe. Ręczne przecinarki do glazury zaleca się stosować wyłącznie do cięcia płytek o szerokości przynajmniej pięciu centymetrów. Przecinarki elektryczne mają większe możliwości wykorzystania. Są przeznaczone także do ciecia płytek wielkoformatowych. Wśród tych przecinarek wyróżnia się dwa typy. Do wyboru są przecinarki dolnowrzecionowe oraz górnowrzecionowe. Te pierwsze przeznaczone są do cięcia metodą „na sucho”. Tarcza przecinarek górnowrzecionowych jest chłodzona wodą. Te przecinarki mogą więc być wykorzystywane tylko w pomieszczeniach, w których jest dostęp nie tylko do prądu, ale także do wody.

Jaką przecinarkę wybrać?

Wszystko zależy od tego, jakie są możliwości finansowe osoby, która zdecydowała się na zakup przecinarki oraz od tego, jak będzie ona wykorzystywana. W profesjonalnych firmach zajmujących się układaniem płytek ceramicznych najlepiej sprawdzi się przecinarka elektryczna. W dużych firmach na wyposażeniu często są także przecinarki ręczne. Sprawdź ofertę https://www.husqvarnacp.com/pl/maszyny/przecinarki-do-glazury/!

Dodaj komentarz