Jak zabezpieczyć samochód przed zagranicznym urlopem?

Krótkoterminowe ubezpieczenie assistance to polisa, która w razie awarii bądź stłuczki gwarantuje klientom pokrycie kosztów naprawy samochodu, holowanie do punktu serwisowego, a w razie konieczności, transport do szpitala. Jeżeli podejmujesz decyzję o tym, że nie wykupujesz podobnej ochrony za granicą to może to oznaczać dodatkowe koszty sięgające nawet kilku tysięcy złotych.

Jeżeli zależy Ci na tym, aby uniknąć przykrych niespodzianek to bardzo ważne staje się sugerowanie kilkoma niezwykle istotnymi wskazówkami.

Polisy terminowe

Rynek produktów ubezpieczeniowych stale rozwija się. Znajdziemy polisy dwutygodniowe lub miesięczne, różniące się jedynie wysokością składki. Najtańsze warianty wahają się w granicach 100 zł, a najdroższe sięgają nawet do 500 zł. Wybierając konkretną ofertę, weź pod uwagę długość trwania urlopu, a także przeczytaj Ogólne Warunki Ubezpieczenia. W końcu w warunkach uwzględnione zostaną wszystkie informacje na temat zdarzeń w razie, których wystąpienia możesz liczyć na wypłatę odszkodowania.

Jeżeli coś nie jest uwzględnione w warunkach to również nie masz prawa ubiegać się o wypłatę pieniędzy. Warto jest więc podobne kwestie sprawdzić zanim ubezpieczenie auta zostanie przez Ciebie wykupione. Pod kątem zakresu ochrony polisy jakie oferują firmy ubezpieczeniowe są bardzo zróżnicowane i mogą zawierać wiele kruczków. Pamiętając o kilku bardzo ważnych aspektach będziemy w stanie w znaczącym stopniu zredukować koszty. Warto jest więc podobne kwestie mieć na uwadze a na pewno nie będziemy żałować raz podjętej decyzji.

Pomoc serwisowa i holowanie

Do sprawdzenia w pierwszej kolejności powinna pójść pomoc serwisowa. To jeden z najważniejszych punktów samej umowy ubezpieczeniowej. Dotyczy zorganizowania i pokrycia kosztów naprawy samochodu, ekspertyzy technicznej i złomowania pojazdu, często również jego holowania z miejsca awarii czy też stłuczki. Bardzo ważne jest, żeby ubezpieczenie zawierało wszystkie te zobowiązania, bowiem za holowanie samochodu za granicą wiąże się z wysokimi kosztami. Koniecznie sprawdź, czy polisa zawiera zapisy na temat holowania pojazdu, ponieważ niektóre z nich nie jej nie gwarantują.

Często też ubezpieczenie przewiduje koszty naprawy pojazdu tylko wtedy, kiedy są możliwe na miejscu stłuczki. Jeżeli chcesz uniknąć nieporozumień oraz przykrych sytuacji warto jest wcześniej zadbać o weryfikacje umowy z ubezpieczycielem pod kątem ochrony jaką gwarantuje. Dobrym pomysłem jest również skorzystanie z pomocy doradców ubezpieczeniowych, którzy pomagają w wyborze najlepszego rozwiązania z możliwych.

Dodaj komentarz