Ubezpieczenie auta za granicą – o czym należy pamiętać?

Ubezpieczenie assistance powinna zostać wybrana na krótki okres, który jest jednoznaczny z czasem zaplanowanego wyjazdu zagranicznego. Jest to polisa, która w chwili, kiedy dojdzie do awarii bądź stłuczki pokryje koszty naprawy samochodu, holowanie do punktu serwisowego a, gdy nadejdzie podobna potrzeba również do szpitala. Brak podobnej ochrony za granicą może oznaczać dodatkowe koszty sięgające nawet kilka tysięcy złotych.

Jeżeli planujesz podróż samochodem za granicę naszego kraju powinieneś nie tylko wziąć pod uwagę wykupienie, ale dokonać zakupu ubezpieczenia auta assistance. Trzeba jednak pamiętać o tym, że kierując się kilkoma bardzo ważnymi zasadami możliwe staje się uniknięcie przykrych niespodzianek i wtedy możliwe staje się mądre ubezpieczenie samochodu.

Krótkoterminowe polisy

Rynek ubezpieczeń samochodowych oferuje polisy tygodniowe, dwutygodniowe lub miesięczne. Zaliczane są one w zakres ubezpieczeń komunikacyjnych, ponieważ chronią bezpieczeństwo podróżujących. Warto jest zaznaczyć, że różnią się one pomiędzy sobą wysokością składek. Najtańsze warianty wahają się w granicach 100 zł, a najdroższe sięgają nawet 500 zł. Decydując się na wybór konkretnej oferty warto jest zasugerować się długością trwania urlopu, ale konieczne staje się również skrupulatne przeczytanie Ogólnych Warunków Ubezpieczenia. Pod względem zakresu ochrony polisy są bowiem bardzo zróżnicowane i mogą zawierać wiele kruczków. Poniżej znajdziesz informacje co do tego co pomoże skutecznie zmniejszyć Twój budżet, nawet o kilka tysięcy złotych.

Pomoc w podróży

Wszelkie zapisy odnoszące się do pomocy w podróży zobowiązują ubezpieczyciela do pokrycia kosztów związanych z transportem do punktu serwisowego, w celu odebrania samochodu po naprawie. Wariant ten zapewnia dojazd do hotelu i zakwaterowanie, jeżeli naprawa pojazdu będzie dłuższa niż jeden dzień. Tym sposobem można liczyć na to, że ktoś po prostu odwiezie odpoczywających do miejsca ich wypoczynku. Niektóre polisy gwarantują również opłacenie dojazdu do celu podróży lub powrotu ubezpieczonego do miejsca zamieszkania. To jednak wariant, który nie obowiązuje w ramach standardowego assistance i często jest dodatkowo płatny. Z całą pewnością zostanie on dokładnie opisany w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia. Tym sposobem będziemy w stanie określić, czy możemy liczyć na holowanie do hotelu lub pensjonatu w chwili, gdy dojdzie do uszkodzenia samochodu.

Dodaj komentarz