Jedziesz na urlop zagraniczny? Sprawdź jakie ubezpieczenie auta będzie najlepsze

Ubezpieczenie assistance, które wykupywane jest na krótki okres czasu to rodzaj polisy, która w razie awarii lub stłuczki pokryje koszty związane z naprawą samochodu, holowanie do punktu serwisowego, a w razie, gdy nadejdzie podobna konieczność do najbliższego szpitala. Rynek produktów ubezpieczeniowych obfituje w podobne rozwiązania.

Wobec czego znaleźć możemy polisy tygodniowe, polisy dwutygodniowe oraz polisy miesięczne, pomiędzy sobą różnią się one wysokością składek. Do tych najtańszych wariantów zaliczają się te, które opiewają na kwotę do 100 zł, a za najbardziej rozbudowane trzeba zapłacić nawet 500 zł.

Warunki umowy

Jeżeli podejmujesz decyzję o wyborze konkretnej oferty to należy wziąć pod uwagę długość trwania urlopu, a również Ogólne Warunki Ubezpieczenia. Okazuje się, że zakres ochrony różni poszczególne oferty pomiędzy sobą i ponadto mogą one zawierać wiele kruczków. Na pewno jednym z nich będzie sytuacja związana z pojazdem zastępczym. To opcja, która przysługuje w razie wypadku – zazwyczaj, jeżeli powoduje unieruchomienie pojazdu na dłuższy czas, np.: 12 godzin – oraz kradzieży samochodu. Część polis nie pokrywa jednak kosztów paliwa ani opłat za autostrady. Warto więc zdecydować się na takie ubezpieczenie, które pokryje również te koszty.

W 2012 roku najwięcej wypadków drogowych miało miejsce w Niemczech – 299 637, we Włoszech – 186 726 i w Wielkiej Brytanii – 151 346. Na polskich drogach odnotowano w tym czasie 37 046 wypadków. Nie jesteśmy w stanie założyć, że nas podobna sytuacja nie dotyczy. Nawet zachowując 100% uwagi i koncentracji na drodze można stać się ofiarą wypadku drogowego.  Sprawdź zatem, czy Twój ubezpieczyciel uwzględnił, że w razie awarii zapewni Ci pojazd, którym będziesz mógł się poruszać.

Kalkulator ac

Na pozór błaha sprawa jest w stanie uratować nas z wielu opresji. Warto jest więc pamiętać o tej kwestii, ponieważ jest w stanie wnieść wiele dobrego do naszego życia. Narzędziem, które pomoże nam w doborze odpowiedniego ubezpieczenia auta będzie na pewno kalkulator ac. Dostępny jest on na wielu stronach internetowych – jest to narzędzie, które automatycznie wylicza nam wysokość składki oraz określa zakres ochrony. Za jego sprawą oszczędzamy mnóstwo czasu. Warto jest więc pamiętać o licznych korzyściach jakie niesie ze sobą korzystanie z podobnego rozwiązania technologicznego.

Dodaj komentarz