Szykuje Ci się zagraniczny urlop? Pomyśl o ubezpieczeniu assistance

Krótkoterminowe polisy ubezpieczeniowe typu assistance stanowią gwarancję bezpieczeństwa podczas zagranicznych podróży. Otóż, okazuje się, że wiele podobny wariant nie wchodzi w skład podstawowego ubezpieczenia auta. Aby móc skorzystać z potrzebnej pomocy konieczne jest poszerzenie zakresu ochrony.

Podobny wariant staje się warunkiem koniecznym jeżeli zależy nam na tym, aby została w razie potrzeby udzielona pomoc medyczna.

Szczegóły oferty

Podobne rozwiązanie przewiduje, że w razie wypadku kierowcy, to ubezpieczyciel opłaci kierowcę zastępczego. Dostarczy też przepisane lekarstwa, a w razie stresu, zorganizuje wizytę u psychologa. Pamiętaj jednak, że assistance nie pokryje kosztów samego leczenia, wizyty lekarskiej i poniesie kosztów leków. Niektóre oferty – w razie wypadku uniemożliwiającego prowadzenie samochodu kierowcy – zobowiązują też ubezpieczyciela do przewiezienia dzieci i najbliższej rodziny do wskazanego miejsca. Bardzo ważne jest również sprawdzenie umowy z ubezpieczycielem pod kątem pomocy informacyjnej.

To wyjątkowo ważny zapis, szczególnie dla osób nie mówiących w obym języku. Ubezpieczyciel zapewni pomoc tłumacza. Należy zwróć jednak uwagę, jakie języki obejmuje polisa. Często nie wychodzą one poza angielski, francuski, niemiecki i rosyjski, co w niektórych krajach może nie być wystarczające. Wszystko uzależnione jest od miejsca, do którego planowana jest podróż. Taka pomoc obejmuje też udzielenie informacji na temat warsztatów samochodowych, godzin ich otwarcia i lokalnych możliwości naprawy.

Kiedy nie wypłacą ci odszkodowania?

Decydując się na wykupienie ubezpieczenia auta, zawsze dokładnie należy przeczytać ją pod kątem czynników, z których to została wykluczona. To sytuacje, które powodują, że ubezpieczyciel nie wypłaci ci ani grosza. Zwróć uwagę przede wszystkim na to:

  • nierzadko ubezpieczenie auta nie pokrywa transportu zwierząt i nie odpowiada za przewożony w samochodzie bagaż,
  • w chwili, gdy ubezpieczyciel nie jest zobowiązany do udzielenia ci pomocy.
  • w sytuacji, gdy zgubisz kluczyki, ubezpieczyciel nie pokryje kosztów wyrobienia nowych. Nie zapłaci też za nowe opony albo koła, jeśli stare zostaną zniszczone podczas wypadku.

Warto jest mieć na uwadze, że w sprawach spornych możesz odwołać się do Rzecznika Ubezpieczonych, który reprezentuje interesy wobec ubezpieczycieli.

Dodaj komentarz