Jak chronić majątek przed wyładowaniami atmosferycznymi?

Wiadomym jest, że ochrona dorobku życia przed zdarzeniami losowymi jest warunkiem koniecznym. Nie jest to sprawa, którą tak po prostu można zbagatelizować. Otóż, konsekwencje podobnych decyzji mogą być zbyt duże więc warto z całą pewnością sprawdzić, co dokładnie jest w stanie zaoferować nam Towarzystwo Ubezpieczeniowe.

Podczas doboru odpowiedniego ubezpieczenia majątkowego znaczenie ma nie tylko wysokość składki, ale również wysokość odszkodowania oraz zakres ochrony tj: wydarzenia losowe, w razie których wystąpienia można liczyć na wypłatę odszkodowana.

Korzystne ubezpieczenie

Z perspektywy klienta najkorzystniejsze ubezpieczenie majątkowe to takie, które bierze pod uwagę niską składkę a szeroki zakres ochrony. Należy jednak pamiętać, że firmy ubezpieczeniowe stoją po drugiej stronie. Jeżeli jednak weźmie się pod uwagę ilość dostępnych na rynku propozycji firm ubezpieczeniowych to w zasadzie nikogo nie powinien zadziwić fakt, że wszystkie z nich starają się za wszelka cenę zdobyć zainteresowanie i uwagę klientów. Walczą za sprawą propozycji jakie mają przygotowane dla potencjalnych klientów.

W końcu ubezpieczenia majątkowe to bardzo ważna sprawa, której w żadnym wypadu nie należy zbagatelizować. Statystyki pokazują, że wyładowania atmosferyczne są coraz częściej spotykane w Polsce. Ich konsekwencją mogą być pożary ale również zniszczenie domowej instalacji elektrycznej, telekomunikacyjnej i komputerowej. Szkody mogą być ogromne wobec czego na ich wypadek należy się zabezpieczyć. W pierwszej linii ochrony powinna znaleźć się instalacja odgromowa (piorunochronowa).

Podstawowe zabezpieczenia

Jednak mimo oczywistości tego rozwiązania jeszcze wiele domów jednorodzinnych nie ma zainstalowanych tych podstawowych zabezpieczeń przed skutkami uderzeń piorunów. Trzeba jednak pamiętać, że sama instalacja odgromowa nie jest wystarczająca i dlatego, wg aktualnych norm i przepisów, ochrona przepięciowa musi być stosowana w każdej nowej lub modernizowanej instalacji elektrycznej. Do głównych zadań wewnętrznego systemu ochrony instalacji elektrycznej należy zmniejszenie napięcia do wartości, która jest akceptowalna dla urządzeń. Oprócz instalacji odpowiednich systemów warto jest również zadbać o zabezpieczenie w postaci wykupienia polisy ubezpieczeniowej. Ubezpieczenie mieszkania oraz ubezpieczenia domu pozwalają zadbać o dobytek.

Dodaj komentarz