Firmy leasingowe z każdym rokiem mają dla swoich obecnych i przyszłych klientów coraz lepsze oferty. Nie powinno to nikogo dziwić, ponieważ nasza gospodarka się szybko rozwija, a leasing to jedno z najsilniejszych kół zamachowych tego rozwoju. Mimo wszystko, leasing stanowi jednak pewien problem dla firm się nim zajmujących. Nie chodzi o leasing sam w sobie, ale o ryzyko tego, że umowa nie będzie dotrzymana przez drugą stronę. Z tego powodu firmy leasingowe zazwyczaj wymagają wkładu własnego. Santander Consumer Multirent odchodzi od tej praktyki.

Wkład własny

Typowy leasing samochodu przewiduje wkład własny. Czasami firmy leasingowe wymagają całkiem dużego wkładu własnego i nawet Santander Consumer Multirent na tym polu czasami działa bardzo agresywnie. Wkład własny na poziomie 40% nie jest niczym nadzwyczajnym i ogólnie rzecz biorąc, jest to sytuacja pozytywna. Tak się bowiem składa, że im wyższa wpłata własna, tym niższe ryzyko leasingu i tym samym możliwe jest zaoferowanie klientowi lepszych warunków umowy. Mówiąc prościej, leasing samochodu jest w takich warunkach tańszy, bo firma leasingowa bardziej ufa klientowi. Co jednak zrobić w sytuacji, kiedy wkład własny jest problemem? Dowiedz się więcej na stronie Santandera.

0% wkładu własnego

Leasing jest alternatywą dla zakupu często dlatego, że nie wymaga wyłożenia od razu żadnych pieniędzy. Leasing z 0% wkładu własnego sprawia, że nie mając żadnego kapitału inwestycyjnego, można mieć samochód od jutra. Po to się samochód bierze, by rozwijać firmę i dzięki niemu zarabiać. Mechanizm ten jest oczywisty. W związku z tym, że nawet bez żadnego wkładu własnego leasing jest umową raczej bezpieczną, Santander Consumer Multirent jest w stanie zrezygnować z jakiegokolwiek wkładu własnego i nie podnosić w wyniku tego za bardzo kosztów leasingu dla klienta. Nie wszystkie firmy jeszcze decydują się na takie podejście, co jest spowodowane głównie nieżyciowymi tradycjami, które bardziej nowoczesne firmy już dawno odrzuciły. W praktyce wymaganie wkładu własnego jest mało efektywnym podejściem biznesowym.

Dodaj komentarz