Składowe ubezpieczenia narciarskiego

Polisa ubezpieczeniowa dla narciarzy cieszy się coraz większą popularnością. Dzisiaj nasza świadomość dotycząca zagrożeń, które czyhają na nas podczas wyjazdu na narty jest coraz większa. W związku z tym nie brakuje osób, które decydują się skorzystanie z usług towarzystw ubezpieczeniowych. Stawiając na takie rozwiązanie, trzeba jednak wiedzieć, że ubezpieczenie dla narciarza może składać się z rozmaitych elementów. To one mówią o tym, jak duży jest zakres ochrony gwarantowanej przez polisę.

Ubezpieczenie NNW

To jeden z ważniejszych składników, jeśli chodzi o ubezpieczenie dla narciarza. Ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków gwarantuje wypłatę odszkodowania, jeśli na skutek upadku na stoku złamiemy sobie rękę lub nogę. Pieniądze z polisy można przeznaczyć na przykład na rehabilitację lub lekki opatrunek zamiast klasycznego gipsu.

Ubezpieczenie OC

Wiele osób zdziwi się, słysząc, że narciarze również mogą zdecydować się na ubezpieczenie OC. W ich przypadku chodzi o ochronę na wypadek, gdyby na skutek wjechania w innego narciarza odniósł on jakieś obrażenia lub uszkodzeniu uległby jego sprzęt. Ewentualne roszczenia osoby poszkodowanej pokrywane są z polisy. Nie trzeba więc martwić się tym, że pobyt na stoku skończy się dla nas prawdziwą katastrofą finansową.

Ubezpieczenie Assistance

Jeśli na narty wybieramy się własnych samochodem, a od naszego miejsca zamieszkania do kurortu, w którym zamierzamy wypoczywać jest spora odległość warto zdecydować się na opcję Assistance. W czasie podróży na drodze mogą przytrafić się nam rozmaite nieprzewidziane historie, które bez wątpienia mogą skutecznie popsuć humor. Pomoc ubezpieczyciela może jednak sprawić, że szybko o tym zapomnimy. Wystarczy wykonać jeden telefon, aby towarzystwo ubezpieczeniowe zapewniło nam pomoc.

Ubezpieczenie dla narciarza może składać się jeszcze z kilku innych elementów. Te wymienione powyżej stosowane są najczęściej. Zdecydować można się jeszcze na przykład na ubezpieczenie kosztów akcji ratowniczej czy ubezpieczenie sprzętu od kradzieży.

Dodaj komentarz