Jakie elementy powinna zawierać polisa dla narciarzy?

Coraz chętniej spędzamy zimowe urlopy jeżdżąc na nartach lub snowboardzie. Wiele osób decyduje się przed tymi wyjazdami na kupienie ubezpieczenia dla narciarzy. Czy jednak wszyscy wiedzą, jakie są niezbędne elementy takiej polisy?

Pewne elementy polisy możemy sobie darować, jeśli zamierzamy spędzić swój urlop w Polsce. Jeśli jednak wyjeżdżamy za granicę, musimy pamiętać, aby te elementy zostały do niej włączone.

Jakie elementy są nam niezbędne?

Dobre ubezpieczenie dla narciarzy i snowboardzistów powinno zawierać ubezpieczenie:

  • kosztów leczenia – tylko wtedy, kiedy wyjeżdżamy do położonych za granicą ośrodków narciarskich. W kraju takie ubezpieczenie jest nam nie potrzebne, jesteśmy ubezpieczeni w Narodowym Funduszu Zdrowia;
  • ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków – przyda nam się zarówno w kraju, jak i za granicą;
  • ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej – powinny je wykupić osoby spędzające zimowy urlop w kraju lub za granicą;
  • koszty akcji ratowniczych – niezbędne dla narciarzy w zagranicznych kurortach. W Polsce ratownicy górscy przychodzą potrzebującym pomocy narciarzom i turystom bezpłatnie. W europejskich kurortach pomoc ta może nas słono kosztować.

Te elementy powinna zawierać każda dobra polisa dla narciarza lub snowboardzisty. Dodatkowo możemy także ubezpieczyć:

  • sprzęt narciarski przed kradzieżą lub zgubieniem;
  • bagaż – przed takimi ewentualnościami jak wyżej.

Bardzo korzystne jest także wykupienie ubezpieczenia assistance w ramach, którego możemy liczyć na pomoc medyczną, techniczną lub nawet na udzielenie niezbędnych nam informacji, na przykład, gdzie znajduje się najbliższa placówka służby zdrowia. Im więcej elementów będzie zawierała wykupiona przez nas polisa, tym lepiej będziemy chronieni. Oczywiście wybierając większą liczbę opcji dodatkowych zapłacimy wyższą składkę niż wybierając jedynie standardowy zakres ochrony. W porównaniu jednak z ceną polisy standardowej, za opcje dodatkowe dopłacimy nieznacznie, zyskamy za to dużo większe poczucie bezpieczeństwa w czasie urlopu.

Dodaj komentarz