Jakie dodatkowe elementy może zawierać ubezpieczenie dla narciarzy?

Osoby, które zamierzają spędzić urlop jeżdżąc rekreacyjnie na nartach powinny wykupować ubezpieczenie dla narciarzy. Takie ubezpieczenie może mieć kilka wariantów, możemy wybrać między innymi polisy składające się z opcji dodatkowych, które zwiększają zakres ochrony. Jakie to mogą być opcje?

Ubezpieczenie NNW

Zapewnia ochronę osobie ubezpieczonej na wypadek nieszczęśliwego wypadku. Wypłata odszkodowania może nastąpić w tym przypadku na przykład po złamaniu ręki. Coraz częściej polisa NNW jest częścią składową standardowego ubezpieczenia dla narciarzy.

Ubezpieczenie OC w życiu prywatnym

Chroni nas na wypadek wyrządzenia krzywdy innym osobom. Jazda na nartach jest sportem, którego uprawianie wiąże się z możliwością wyrządzenia urazu lub szkody także innym osobom, które znajdują się na stoku. Polisa OC przyda nam się wtedy, kiedy osoba poszkodowana będzie chciała otrzymać od nas rekompensatę finansową za wyrządzoną szkodę.

Ubezpieczenie assistance

Zapewnia zorganizowanie różnych form pomocy, na taką pomoc możemy na przykład liczyć, kiedy wyjeżdżamy za granicę, a w trakcie podróży samochód ulega awarii. Wtedy ubezpieczyciel zapewni nam samochód zastępczy.

Kradzież lub zniszczenie sprzętu

To opcja, która także powinna znaleźć się w polisie dla narciarzy. Decydując się na wykupienie takiej opcji dodatkowej zapytajmy, czy w wybranym przez nas towarzystwie polisa ochronna obejmuje jedynie narty i wiązania, czy może także kijki, buty i odzież narciarską.

Na co zwrócić uwagę?

Wykupując standardową lub rozszerzoną polisę dla narciarzy, zwróćmy uwagę, jaki jest zakres wyłączeń ubezpieczyciela. Zdecydowana większość towarzystw ubezpieczeniowych nie wypłaca świadczeń, jeśli zdarzenie osoba ubezpieczona spowodowała będąc pod wpływem alkoholu. Zanim więc zdecydujemy się wypić na stoku szklankę piwa, czy grzanego wina zastanówmy się, czy to nam się opłaci. Osoby, które sprowokowały a objęte ochroną ubezpieczyciela pod wpływem alkoholu lub narkotyków na pewno nie otrzymają od niego odszkodowania.

Dodaj komentarz