Ciąża i wykupienie ubezpieczenia turystycznego

Ubezpieczenia turystyczne decyduje się wykupić coraz więcej osób planujących wyjazd z Polski. Nie ma znaczenia czy jest to podróż służbowa czy rekreacyjna. Wśród osób, które dzisiaj nie rezygnują z podróżowania znajdują się kobiety spodziewające się dziecka. Pojawia się pytanie czy one również mogą taką polisę wykupić.

Ciąża, która przebiega w sposób prawidłowy nie jest przeciwwskazaniem do podróżowania. Trzeba jednak pamiętać, że towarzystwa ubezpieczeniowe traktują stan błogosławiony jako zwiększone ryzyko. W efekcie dość ostrożnie podchodzą do sprzedaży polis turystycznych kobietom, które decydują się na zagraniczne wojaże. Takie stanowisko wynika również z obawy przed tak zwaną turystyką porodową, która wcale nie jest rzadkością.

Co gwarantują towarzystwa ubezpieczeniowe?

Większość towarzystw ubezpieczeniowych nie decyduje się na ubezpieczanie kobiet, które przekroczyły już trzydziesty drugi tydzień ciąży. Im bliżej porodu, tym większa ostrożność towarzystwa ubezpieczeniowego. Większość ubezpieczycieli oferuje w polisach dla ciężarnych zwrot kosztów tylko jednej wizyty u lekarza, która ma związek z ciążą. Jeśli chodzi o transport medyczny, to tu nie jest inaczej. Można liczyć również tylko na sfinansowanie jednego transportu do placówki medycznej. Wszystko po to, aby kobiety spodziewające się dziecka świadomie nie wyjeżdżały do innego kraju przed zbliżającym się porodem. Nie brakuje bowiem pań, które nie chciałyby rodzić w Polsce.

Co z ciążą bliźniaczą?

W tym wypadku mamy do czynienia z ciążą podwyższonego ryzyka, czego nie ukrywają nawet lekarze. W związku z tym towarzystwa ubezpieczeniowe nie decydują się na sprzedaż polis tym kobietom, które pod sercem noszą nie jedno, a dwoje dzieci. Stanowisko takie prezentują chyba wszyscy ubezpieczyciele, którzy działają na terenie naszego kraju.

Podróżowanie w ciąży nie jest dzisiaj niczym nadzwyczajnym. Decydując się jednak na wyjazd, trzeba być świadomym tego, że polisa turystyczna zapewnia jedynie minimum opieki, jeśli chodzi o problemy mające związek z ciążą.

Dodaj komentarz