Czy trzeba wykupić ubezpieczenie przed wyjazdem służbowym za granicę?

Kłopoty zdrowotne mogą nas spotkać niezależnie od miejsca i celu podróży, a więc także podczas zagranicznego wyjazdu służbowego. Dlatego obowiązkiem pracodawcy jest wykupienie ubezpieczenia dla swoich pracowników. Ubezpieczenie powinny wykupić także osoby, które wyjeżdżają do pracy za granicę do pracy tymczasowej.

Czy karta Europejskiego Ubezpieczenia Zdrowotnego nam wystarczy?

Karta EKUZ zapewnia nam podstawową opiekę medyczną tylko na terenie Europy. W wielu przypadkach może być jednak nie wystarczająca i za niektóre usługi medyczne i tak będziemy musieli zapłacić z własnej kieszeni. W zależności od kraju, do którego wyjedziemy będziemy musieli pokryć koszty związane z pobytem w szpitalu, koszty leczenia stomatologicznego, karta EKUZ nie pokrywa także kosztów transportu medycznego do Polski.</p>

Od czego warto się ubezpieczyć?

Wyjeżdżając za granicę warto wziąć pod uwagę, że możemy mieć problemy nie tylko natury zdrowotnej. Awaria samochodu, zagubiony bagaż, nieszczęśliwych wypadek – to wszystko może nam się przytrafić za granicą. Warto więc pomyśleć o szerokim zakresie ochrony, który zapewni nam pomoc ze strony ubezpieczyciela niemal w każdej sytuacji.

Jakie elementy powinna zawierać dobra polisa?

W czasie zagranicznego wyjazdu na pewno niezbędne jest wykupienie polisy, która będzie zawierała:

  • ubezpieczenie kosztów leczenia;
  • ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków;
  • ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej;
  • assistance.

Zakres ochrony polisy potrzebnej w czasie zagranicznej podróży służbowej może dodatkowo rozszerzyć o:

  • ubezpieczenie sprzętu służbowego;
  • ubezpieczenie bagażu;

Dla osób, które wyjeżdżają do ciężkich prac fizycznych towarzystwa ubezpieczeniowe mają dodatkową propozycję. To ubezpieczenie, które pozwala ubezpieczyć się na wyższą niż standardowo wybierana suma kosztów leczenia.

Oferta towarzystw ubezpieczeniowych jest bardzo zróżnicowana. Zanim więc wybierzemy konkretne towarzystwo ubezpieczeniowe, aby dokonać w nim zakupu polisy, porównajmy oferty kilku towarzystw.

Dodaj komentarz