Co powinna zawierać ubezpieczenie turystyczne?

Przed wyjazdem na zagranicznego wakacje trzeba zastanowić się, czy nie warto wykupić ubezpieczenia. Na wakacjach może nam się przytrafić wiele sytuacji, w których ubezpieczenie turystyczne okaże się niezbędne. Jakie są najważniejsze elementy takiego ubezpieczenia?

Taką polisę trzeba wykupić

Ubezpieczenie turystyczne powinna składać się przede wszystkim z:

  • ubezpieczenia kosztów leczenia;
  • NNW;
  • assistance

Ubezpieczenie kosztów leczenia powinno objąć zwrot kosztów leczenia, zorganizowanie pomocy medycznej oraz zapewniać transport medyczny. Ten punkt polisy turystycznej pozwoli na skorzystanie z szeroko pojętych usług medycznych, ubezpieczyciel pokryje nawet koszty koniecznej za granicą operacji. Suma tego ubezpieczenia powinna być stosunkowo wysoka, im wyższa tym lepiej.

Ubezpieczenie assistance jest bardzo nietypowe. To możliwość skorzystania z pomocy ubezpieczyciela w zakresie transportu, informacji, pomocy prawnika lub tłumacza.

Ubezpieczenie NNW chroni nas na wypadek uszkodzeń ciała doznanych na skutek nieszczęśliwego wypadku. Jeśli złamiemy na przykład rękę to ubezpieczyciel wypłaci nam odszkodowanie.

Czy możemy wykupić opcje dodatkowe?

Ubezpieczenie turystyczne może składać się nie tylko z wcześniej wymienionych polis. Mamy możliwość dodatkowego ubezpieczenia się. Zakres ochrony możemy rozszerzyć wykupując polisę:

  • OC;
  • ubezpieczenia rezygnacji z uczestnictwa w wyjeździe – przydatne dla osób wyjeżdżających z biurem podróży;
  • ubezpieczenie bagażu.

Co jeszcze oferują towarzystwa ubezpieczeniowe?

Interesująca propozycją towarzystw ubezpieczeniowych jest możliwość wykupienia ubezpieczenia grupowego. Warunkiem jest, aby grupa składała się z minimum pięciu osób. To propozycją dla osób wyjeżdżających indywidualnie w gronie przyjaciół. Takie ubezpieczenie da nam szansę na wynegocjowanie z towarzystwem niższej składki, będziemy mogli prowadzić z ubezpieczycielem negocjacje na temat warunków ubezpieczenia.

Wykupienie ubezpieczenia turystyczne da nam poczucie bezpieczeństwa niezależnie od okoliczności.

Dodaj komentarz