Po co nam ubezpieczenie turystyczne?

Coraz większa liczba naszych rodaków spędza wakacje za granicą. W czasie tych wakacji na pewno przyda nam się dobre ubezpieczenie turystyczne. Nagła choroba czy nieszczęśliwy wypadek mogą nam się przecież przytrafić wszędzie, także na urlopie.  Jakie ubezpieczenie warto więc wykupić przed wyjazdem za granicę?

Ubezpieczenie NNW

Zapewnia pokrycie kosztów leczenia w przypadku odniesienia uszczerbku na zdrowiu będącego następstwem nieszczęśliwego wypadku. Polisa pokryje koszty związane z leczeniem, ale odszkodowanie zostanie wypłacone także w przypadku śmierci osoby poszkodowanej.

Assistance

Wariantów pomocy dla osób posiadających ubezpieczenie assistance jest co najmniej kilka. Dzięki niemu po wypadku lub chorobie zapewni nam transport do kraju, możemy też liczyć na pomoc tłumacza, czy dostać auto zastępcze, jeśli na urlop wybraliśmy się własnym samochodem, a w czasie podróży uległ on awarii.

Ubezpieczenie OC

W czasie urlopu możemy komuś uszkodzić jego sprzęt, na przykład narty, czy nieszczęśliwie potrącić drugą osobę. W takiej sytuacji osoba poszkodowana może domagać się od nas naprawienia wyrządzonej szkody. Unikniemy nadszarpnięcia swoich finansów posiadając polisę OC.</p>

Opóźnienie lub odwołanie lotu

Nagłe pogorszenie pogody może spowodować opóźnienie lub nawet odwołanie naszego samolotu. Posiadając polisę na wypadek takiego zdarzenia ubezpieczyciel zapewni nam nocleg w hotelu, w którym będziemy mogli spokojnie czekać na wznowienie połączeń.</p>

Zagubienie bagażu

Przed taką ewentualnością także możemy się ubezpieczyć. Po zagubieniu bagażu możemy liczyć, ze towarzystwo ubezpieczeniowe zwróci nam wydatki poniesione na zakup niezbędnych w podróży rzeczy osobistych.

Polisa turystyczna nie jest droga, ale w zależności od wariantu zapewnia bardzo szeroką ochronę na wypadek różnych nieprzewidzianych zdarzeń. Chroni nas przede wszystkim przed czasem bardzo wysokimi wydatkami związanymi z chorobą. Zastanówmy się więc, czy bardziej nie opłaca nam się wydać niewielkiej kwoty na wykupienie ubezpieczenia?

Dodaj komentarz