Ubezpieczenie turystyczne o rodzaje sportów wodnych

Towarzystwa ubezpieczeniowe podczas podejmowania decyzji o sprzedaży polisy zawsze biorą pod uwagę ryzyko, które muszą ponieść. Nie inaczej jest w przypadku polis turystycznych. Osoby, które wyjeżdżają na wypoczynek bardzo często stawiają na rozmaite sporty wodne. Niektóre z nich towarzystwa ubezpieczeniowe traktują jako aktywność zwiększonego ryzyka. Oznacza to, że konieczne staje się zastosowanie tak zwanej zwyżki.

Nie wszystkie towarzystwa tak samo klasyfikują te same rodzaje sportów wodnych. Wskazać można te rodzaje aktywności, które w jednym towarzystwie zostaną zaklasyfikowane jako związane ze zwiększonym ryzykiem, a w drugim będą postrzegane jako niezagrażająca aktywność. To właśnie z tego powodu dobrym rozwiązaniem przed podpisaniem umowy jest zapoznanie się z ofertą przynajmniej kilku ubezpieczycieli. Wówczas zwiększa się swoje szanse na wybranie polisy, która będzie najbardziej korzystna.

Kajakarstwo

To jeden ze sportów, w przypadku których nie ma zgodności między różnymi towarzystwami ubezpieczeniowymi. Dla jednych kajakarstwo jest sportem naprawdę ryzykownym, co wiąże się z koniecznością zastosowania zwyżki. Inne towarzystwa nie upatrują się w jego przypadku żadnego zwiększonego ryzyka, a zwyżka w związku z tym nie jest stosowana.

Pływanie

Tutaj wszystkie działające na terenie naszego kraju towarzystwa ubezpieczeniowe prezentują raczej zgodne stanowisko: pływanie nie jest traktowane jako aktywność zwiększonego ryzyka. W związku z tym nie stosuje się zwyżki, która powiększałaby składkę i sprawiała, że ubezpieczenie będzie kosztowało więcej.

Nurkowanie

W tym przypadku sytuacja również jest raczej jasna. Nurkowanie ze sprzętem specjalistycznym postrzegane jest jako aktywność zwiększonego ryzyka i w związku z tym wiąże się z koniecznością zastosowania zwyżki. Osoby, które nurkują bez sprzętu, czyli uprawiają tak zwany snorkeling, nie muszą obawiać się zastosowanie zwyżki. Ten rodzaj aktywności nie jest bowiem postrzegany jako sport zwiększonego ryzyka. Towarzystwa ubezpieczeniowe są zgodne w takiej klasyfikacji.

Dodaj komentarz